Nyelvtani minimum – angol gazdasági szaknyelv
A tréning leckéinek segítségével képet kaphatsz arról, mi az a szükséges nyelvtani tudás, ami elég egy B2-es szintű gazdasági szaknyelvi környezetben való boldoguláshoz. A tréning 5 leckéjében alapvető és rövid magyarázatok, sok gyakorlófeladat és rengeteg hasznos mondat segítségével ‘tuningolhatod’ fel a nyelvtani ismereteidet.
A tréning ára: 8470 HUF
a tréningről
A tréning elvégzése elsősorban azoknak lesz teljesíthető, akiknek már van egy alapvető és biztos angol nyelvtani tudása.
A tréning leckéinek segítségével képet kaphatsz arról, mi az a szükséges nyelvtani tudás, ami elég egy B2-es szintű gazdasági szaknyelvi környezetben való boldoguláshoz. Éppen ezért a tréning leckéiben nem egy átfogó nyelvtani áttekintést fogsz találni részletes magyarázatokkal és rengeteg kivétellel.
A leckékben megpróbálom nagyon röviden és érthetően elmondani a LEGFONTOSABB dolgokat 5 olyan nyelvtani szerkezetről, ami SZÜKSÉGES a szaknyelvi kommunikációhoz, de BŐVEN ELÉG egy B2-es szintű szakmai nyelvvizsgához is.
Az elméleti anyag a legegyszerűbb és leggyakrabban előforduló szerkezeteket tartalmazza, a gyakorlati anyagrész pedig egy sor olyan mondattal gyakoroltat, melyek tartalmilag is a gazdasági szaknyelvi használatot szemléltetik.
Ezek a mondatok, ez az anyag az elmúlt évek felkészítői és vizsgáztatói munkája során kristályosodott ki: kikerült belőle az, ami felesleges, és belekerültek olyan ismeretek, melyek nélkül nem megfelelő a szaknyelvi kommunikáció – legyen az egy éles helyzet, vagy egy nyelvvizsga.
A leckékben 5 olyan nyelvtani szerkezettel fogsz találkozni, melyeknek használata az általános angolban is elvárható lenne. A gazdasági, üzleti angolban viszont kikerülhetetlenek, és készségszinten kell tudni használni őket. Függetlenül attól, hogy szeretnél-e nyelvvizsgát vagy sem.
A leckékben röviden összefoglalom az adott szerkezet lényegét – ezt annyiszor hallgatod meg, amennyiszer akarod. A hanganyagban elmondottak lényegét egy vázlatban el is olvashatod, letöltheted vagy ki is nyomtathatsz magadnak.
Mindegyik lecke feladatokat fog tartalmazni, hiszen a tréningnek az lenne a célja, hogy jól begyakorold ezeket a mondatokat, szerkezeteket. A gyakorlás egy régi módszer segítségével történik: gyakorlás orrvérzésig. Szerintem az egyik leghatékonyabb módszer akkor, amikor rövid idő alatt, célirányosan szeretnél haladást elérni. Sok mondatot kell majd ”lefordítanod’ – bár inkább azt mondanám, angolul megfogalmaznod -, vagy kiegészítened. Ezeket le is kell majd írnod, majd összevetheted az én megoldásaimmal.
Bónuszként meg is hallgathatod a mondatokat egymás után magyarul és angolul – ha ezt gyakran megteszed, a mondatok ‘maguktól’ a füledbe másznak. Ez utóbbi nem csak a hallott szövegértésedet fogja fejleszteni, hanem a szókincsedet is. A típusmondatokról nem is beszélve, melyeket átalakítás nélkül felhasználhatsz egy szakmai szituációban vagy levélben.
Ja, és a tréning elnevezése: Nyelvtani minimum. Nincs megtiltva senkinek, hogy saját indíttatásból, szorgalomból ne sajátítson el még több nyelvtani szerkezetet – akár olyanokat is, melyeket ritkábban használnak, vagy kacifántosabbak.
A tréning a megvásárlást követően 1,5 hónapig, azaz 10 hétig lesz számodra elérhető. Ennél több időt nem kell rászánni, hiszen egyrészt a nyelvtani alapokkal tisztában vagy, másrészt pedig itt az a cél, hogy a B2-es szinthez, illetve a hatékony szaknyelvi kommunikációhoz MIELŐBB elsajátítsd a MINIMÁLISAN SZÜKSÉGES szerkezeteket.
Content
Tartalomjegyzék
- Verb Tenses – Igeidők
- Passive Voice – Szenvedő szerkezet
- Conditional – Feltételes mód
- Comparative – Összehasonlító szerkezet
- Indirect Questions – Közvetett kérdések
Preview
Előzetes
2. lecke: Passive Voice – Szenvedő szerkezet
Használatát tekintve azért fontos ez a szerkezet, mert az üzleti életben – akár egy üzleti szituációban vagy levélben – mindig lényegre törőnek kell lenni, és ez a szerkezet erre való.